عملکرد قهرمانان یورو در جام جهانی

uefa-euro-2016-winners-portugal-

پرتغال در جام ملتهای اروپای ۲۰۱۶ تیمی بسیار خوش شانس بود که با ۳مساوی به دور دوم رفت و دست آخر قهرمان شد، آنها مهم ترین و معتبر ترین حریف ما در جام جهانی هستند.

در تاریخ جام جهانی، قهرمانان جام ملتهای اروپا ۲بار قهرمان شده وچند بار به جام جهانی صعود نکرده اند وبرخی دیگر نتایجی ضعیف در جام جهانی گرفته اند .

 • در جام ملتهای ۲۰۱۶ تیم ملی پرتغال قهرمان شد وحالا باید دید این تیم در گروه ایران ومتعاقب آن در جام جهانی چه خواهد کرد .

در مطلب ذیل خواهیم دید قهرمانان جام ملتهای اروپا، ۲سال بعد در جام جهانی ادوار مختلف چه نتیجه ای گرفته اند.

 • شوروی قهرمان جام ملتهای ۱۹۶۰ در مسابقات جام جهانی ۱۹۶۲ در گروه خود اول شد اما در بازی مرحله یک چهارم نهایی برابر تیم میزبان شیلی با نتیجه ۲-۱ باخته واز دور مسابقات حذف شد .
  اما در جام ملت های ۱۹۶۴ تیم اسپانیا قهرمان شد .اسپانیا در مسابقات جام جهانی ۱۹۶۶ برابر تیم های آرژانتین وآلمان غربی بازنده شده وبه مرحله یک چهارم نهایی راه نیافت .
 • در جام ملتهای ۱۹۶۸ تیم ملی فوتبال ایتالیا قهرمان شد .ایتالیا که قهرمان اروپا شده بود در جام جهانی ۱۹۷۰ با قدرت به فینال رسیده اما در فینال برابر تیم ملی فوتبال برزیل با نتیجه ۴-۱ بازنده شده ونایب قهرمان شد .
 • در جام ملتهای ۱۹۷۲ تیم ملی فوتبال آلمان غربی قهرمان شد، آلمان در جام جهانی ۱۹۷۴ در حالی حریف قدرتمندتری به نام هلند را داشت که همین تیم را در فینال ۲-۱ برده وقهرمان شد .
 • در جام ملتهای ۱۹۷۶ تیم ملی فوتبال چکسلواکی سابق به شکلی شگفت انگیز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد،آنها در اولین بازی رسمی تاریخ فوتبال که به ضربات پنالتی رسید برابر المان غربی برنده شدند. چکسلواکی نتوانست حتی به مسابقات جام جهانی ۱۹۷۸ صعود کند!
 • در جام ملتهای ۱۹۸۰ تیم آلمان غربی در فینال برابر بلژیک برنده وقهرمان شد .آلمان در جام ۱۹۸۲ عملکرد پر از فراز ونشیبی داشت ودر پایان توانست در این مسابقات به فینال برسد اما برابر تیم ایتالیا در فینال ۳-۱ بازنده شد وقهرمانی را از دست داد .
 • در جام جهانی ۱۹۸۴ تیم ملی فرانسه قهرمان شد .فرانسه قدرتمند در جام جهانی ۱۹۸۶ همراه برزیل لایق ترین تیم مسابقات بود اما در پایان رقابت ها تنها به خاطر باخت غافلگیر کننده برابر آلمان غربی در نیمه نهایی ۲-۰ باخت واز فینال بازمانده در پایان صاحب رتبه سوم مسابقات شد .
 • در جام ملت های ۱۹۸۸ تیم هلند در عین شایستگی قهرمان شد اما هلند جام جهانی ۱۹۹۰ یک تیم به هم ریخته وبدون آمادگی بود که در مرحله یک هشتم نهایی برابر آلمان ۲-۱بازنده وبین ۸تیم برتر مسابقات قرار گرفت.
 • در جام ملتهای ۱۹۹۲ تیم دانمارک که جایگزین یوگسلاوی شده بود به شکلی عجیب فینالیست شده قهرمان شد اما این تیم مثل چکسلواکی سال ۱۹۷۶ نتوانست به مسابقات فوتبال جام جهانی بعدی صعود کرده وحذف شد .
 • در جام ملتهای ۱۹۹۶ تیم فوتبال آلمان قهرمان مسابقات شد وبا برد برابر جمهوری چک در فینال انتقام باخت ۲۰ سال قبل در فینال را از این حریف گرفت، با این حال تیم ملی فوتبال کشور آلمان در یک چهارم نهایی جام جهانی ۱۹۹۸ برابر کرواسی بازنده شده وحذف شد .
 • در جام ملتهای ۲۰۰۰ تیم ملی فوتبال کشور فرانسه به فینال مسابقات رسیده وقهرمان شد اما فرانسوی ها در جام جهانی ۲۰۰۲ به شکلی عجیب در گروهی که در آن سنگال، دانمارک واروگوئه بودند تنها یک امتیاز گرفته وحذف شدند!
 • در جام ملتهای ۲۰۰۴ تیم ملی یونان قهرمان شد اما این تیم نتوانست در مسابقات فوتبال مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ موفق باشد واز دور رقابتها حذف شد.
 • در جام ملتهای ۲۰۰۸ تیم ملی فوتبال اسپانیا قهرمان شد.اسپانیا مثل آلمان ۱۹۷۲ بود ودومین کشوری شد که بعد از قهرمانی در مسابقات جام ملتهای اروپا در جام جهانی هم قهرمان می شد .
 • در جام ملتهای ۲۰۱۲ تیم اسپانیا اولین تیمی بود که از عنوان قهرمانی در یورو دفاع کرده بار دیگر قهرمان شد اما آنها در جام جهانی ۲۰۱۴ برابر هلند وشیلی بازنده شده ودر همان دور گروهی حذف شدند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*