فضاپیمای وویجر وان پیشران‌های پشتیبانش را پس از ۳۷ سال روشن کرد

Voyager1

فضاپیمای «وویجر وان» (Voyager 1) نزدیک به ۴۰ سال است که به سمت اعماق فضا در حال حرکت است. با این حال، کار ناسا هنوز هم با این فضاپیما تمام نشده است. این سازمان فضایی می‌خواهد مطمئن شود که حداقل تا دو سه سال دیگر هم از وویجر وان اطلاعات دریافت می‌کند. ناسا پیشران‌های پشتیبان این کاوشگر فضایی را دوباره روشن کرده است. این پیشران‌ها آخرین بار در سال ۱۹۸۰ روشن شده بودند و ۳۷ سال از فعالیت آن‌ها می‌گذرد.

وویجر وان از ماه ژانویه‌ی سال آینده به طور کلی شروع به استفاده از پیشران‌های پشتیبانی خود خواهد کرد.

وویجر وان نیاز دارد تا هر از گاهی به سمت زمین بچرخد تا آنتن آن بتواند با سیاره‌ی ما ارتباط برقرار کند. پیشران‌های این فضاپیما در چند شتاب ۱۰ میلی‌ثانیه‌ای، سعی می‌کردند آن را به سمت زمین بچرخانند، اما بعد از چهار دهه فعالیت در فضا، پیشران‌های اصلی آن دیگر توانایی این کار را ندارند.

با توجه به اینکه نمی‌توان کسی را برای تعمیر این فضاپیما به ۱۳ میلیارد مایل دورتر از زمین فرستاد، ناسا در ابتدا متخصصان خود را جمع‌آوری کرد تا به دنبال راه حلی برای آن باشند. هفته‌ی گذشته ناسا پیشران‌های پشتیبان وویجر وان را با موفقیت آزمایش کرد و آن‌ها توانست به خوبی پیشران‌های اصلی، فضاپیما را بچرخانند.

وویجر وان از ماه ژانویه‌ی سال آینده به طور کلی شروع به استفاده از پیشران‌های پشتیبانی خود خواهد کرد تا بتوند برای زمان بیشتری به سمت زمین داده بفرستد. تیم ناسا می‌خواهد این تست‌ها را به زودی روی وویجر ۲ هم انجام دهد.

منبع: دیجی مگ

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*